Systém jednotného času

Co je systém řízení jednotného času

Jak už samotný název napovídá, jedná se o systém, který umožní synchronizovat a zobrazit přesný čas přijímaný externím radiovým signálem z vysílače DCF. systém řízení jednotného času se využívá v různých typech objektů (např. ve školách, v průmyslových objektech, v bankách, na úřadech, v různých ubytovacích zařízeních, ve sportovních areálech, v obchodních domech, v nemocnicích atd.), ale i na veřejných prostranstvích, např. autobusových a vlakových nádražích, kde je přesný čas nezbytným požadavkem.

Jak systém řízení jednotného časufunguje?

Základem každého systému řízení jednotného času jsou tzv. hlavní hodiny, které jsou řízené radiovým signálem z vysílače. Dostatečné krytí umožňuje umístění hlavních hodin i do prostor vystavených nepředvídatelným povětrnostním vlivům. Hlavní hodiny generují minutové impulsy, které jsou linkami vedeny k podružným hodinám.

Dle typu hodin lze zobrazovat nejen přesný čas, ale také informace o teplotě a vlhkosti vzduchu a aktuálním datu, jejichž kombinaci si může každý zvolit podle svých požadavků při nastavení na střídavé zobrazení. Podružné hodiny lze instalovat buď v analogovém, nebo v digitálním provedení. Zvláštní kategorií jsou systémy pro školy a vícesměnné provozy, kde je vyžadována možnost funkce spínání zvonku nastavitelného podle potřeb klienta.

Výhody systému řízení jednotného času od společnosti EIKO

  • Systém je bezdrátový, odpadají tedy problémy s kabeláží.
  • Rychlé zapojení a instalace systému.
  • Synchronizace na vzdálenost až 200 m, při větší vzdálenosti záleží na vybavení budovy.
  • Systém lze instalovat kdekoliv bez ohledu na charakter objektu, taktéž ve venkovních prostorách.
  • V dosahu vysílače lze použít neomezené množství podružných hodin.
  • Jednoduché, finančně nenáročné a spolehlivé řešení.
  • Při montáži používáme pouze dlouhodobě osvědčené a prověřené komponenty a nejmodernější technologie.

Na základě našich bohatých zkušeností klientům nabízíme ty nejkvalitnější a nejspolehlivější výrobky s dlouhou životností, jejichž technické parametry jsou na vynikající úrovni, instalaci dle individuálních požadavků a samozřejmostí je i kvalitní a rychlý servis.